Úvod > Obec > Aktuality

Setkání maminek

Jedno z prvních setkání maminek a jejich potomků proběhlo v sále obecního domu v Sádku ve středu 29.01.2020. Nechybělo malé pohoštění ve formě skladkých dobrot. Setkání si všichni pochvalovaly a dohodly se že tyto příjemné chvilky budou opakovat každou středu dopoledne od 8,30 hod. Maminky zvou všechny další mamky se svými malými potomky. Tyto počiny chválíme a věříme, že to maminkám dlouho vydřží.

IMG-20200201-WA0007.jpg                                        IMG-20200201-WA0006.jpg

Publikováno 4. 2. 2020 20:30

Kuchyňské a rostlinné oleje - likvidace

Likvidace použitých olejů kuchyňských a rostlinných

Kuchyňský a rostlinný olej, určený ke smažení nebo fritování, jednou doslouží a co poté s ním. Nejjednodušším, bohužel nejméně vhodným, a přesto nejčastějším způsobem likvidace je vylití do odpadu či kanalizace. Pokud rostlinné oleje likvidujete tímto způsobem, počítejte s postupným zanášením kanalizace a všech potrubí. Likvidace vyhozením přímo do směsného odpadu není přípustná totéž se týká likvidace oleje v PET lahvích vyhozených do kontejnerů na plast.

Jak tedy likvidovat použité kuchyňské a rostlinné oleje

Správné řešení je snadné. Stačí použitý olej postupně shromažďovat do neporušených PET lahví a po naplnění pečlivě uzavřít a následně vyhodit do určených nádob (popelnic). Naprosto nevhodné jsou igelitové sáčky či papírové obaly. Při vylití do popelnice by došlo k úniku oleje na chodník, protože jsou kontejnery na odpad vybaveny otvory ve dnu.

Popelnice máme v obci 3 vypadají takto:                                      a jsou umístěny:

email.seznam.cz.jpg                            místo pro kontejnery u čp.158 (pod Portlovi)

místo pro kontejnery naproti obecnímu úřadu

místo pro kontejnery pod Vavřičkovi

Publikováno 12. 12. 2019 10:13