Úvod > Obec > Aktuality

Obec OLDŘIŠ - pronájem kadeřnictví

Obec Oldřiš nabízí pronájem:

Obrázek1.png Obrázek2.png

Od konce května 2020 obec Oldřiš nabízí k pronájmu zařízenou provozovnu kadeřnictví v 1. patře budovy

obecního úřadu, Oldřiš 132.

Bližší informace a prohlídku provozovny si zájemce může domluvit na telefonu:

724/729 318, nebo  461/747 117.

Publikováno 4. 3. 2020 7:12

KRAJ VYSOČINA - změny jízdních řádů autobusových linek (SVRATKA) od 01.03.2020

-  840101    -    Svratka - Polička.pdf

840101   -  porovnání.pdf

Publikováno 2. 3. 2020 8:35

KORONAVIRUS - informační leták

Základy hygieny A4.png

Publikováno 2. 3. 2020 8:08

NOVÉ INFORMACE o ROZŠÍŘENÍ AUTOBUSOVÝCH LINEK

PŘEHNANÝ OPTIMISMUS NĚKDY ŠKODÍ -  NOVÉ INFORMACE K MĚSTSKÉ DOPRAVĚ NA HORNÍ SÁDEK

Tak jak jsme byli optimističtí po prvním jednání o rozšíření linky městské autobusové dopravy na horní Sádek  na Městském úřadu v Poličce, tak nás optimismus pomalu a jistě opouštěl. Proběhla další jednání s Policii ČR, Správou a údržbou silnic, firmou Zlatovánek zde vše v pohodě a dohodnuto bez problému. Kde jsme ovšem narazili byl vedoucí odboru dopravy MěstU v Poličce Mgr.Kovář.  Rezolutní stanovisko (prozatím pouze ústní) je, že každé nově zřizované zastávky MHD musí splňovat předepsané předpisy. Což z těch známých je namátkově zbudování nástupního ostrůvku mimo vozovku v délce cca 12 m apod.  I přes naše tvrzení, že rozšíření linek MHD bude v prvním minimálně půl roce zkušební (zjištění zájmu a potřeb občanů a následné efektivní provozování nových linek), ani toto prý nelze brát v potaz. Jelikož uvedené požadavky, když pomineme výkup pozemku u komunikace, které nejsou v majetku obce by nás odhadem stály cca 150 – 200 tisíc Kč, nepovažuje zastupitelstvo obce tuto investici za hospodárnou. Samozřejmě pokud by se rozšíření osvědčilo, nebráníme se při trvalém provozu a využívání, zřízení zastávek dle předpisů. Na zkoušku nám to ovšem připadá dosti nehospodárné. Jak již bylo uvedeno, stanovisko odboru dopravy máme pouze ústní a tak jsem zažádali oficiálně o stanovisko (14.02.2020), toto prozatím nedorazilo. Přesto se nevzdáváme a jednáme dál (krajský úřad apod.), termín 01.03.2020 pro zahájení linky  jak jste již asi zjistili pravda nebude. Omlouváme se a uvidíme, co přinese čas.

Autor: Dvořák Luboš, místostarosta obce Publikováno 2. 3. 2020 7:45

VÝMĚNA VRCHNÍHO VEDENÍ NN DOLNÍ SÁDEK OD MAKSIČEK K LIDMILOVU MLÝNU

Na schůzce dne 13.03.2019 na obecním úřadu byli občané, kterých se to týká seznámeni se záměrem společnosti ČEZ provést výměnu vrchního vedení NN za kabelové vedení podzemní. Mimo jiné bylo firmou zpracovávající projektovou dokumentaci přítomným slíbeno, že se všemi bude jednáno o zřízení věcného břeme a zároveň i situování nových přípojek elektřiny pro jednotlivá čp. V mnoha případech (né-li ve všech) k tomuto nedošlo nebo pouze částečně.  Zároveň již ale byla na Měst.úřad v Poličce zpracovatelem (EGEM s.r.o., České Budějovice) podána  dne 27.1.2020 žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby. Termín podávání připomínek je do 10.03.2020 (viz. úřední deska obce Sádek - Vyhláška města Polička....).

V příloze pro Vaše info a případné připomínky přikládáme celkovou situaci trasy nového kabelového vedení.

V pondělí 24.02.2020 proběhne na OÚ Sádek jednání se zástupcem zpracovatele a o jeho průběhu Vás budeme informovat.

Situace_1_ramecek.pdf

Situace_2_ramecek.pdf

Situace_3_ramecek.pdf

Situace_4_ramecek.pdf

Situace-klad listu.pdf

Publikováno 21. 2. 2020 8:44

Pečovatelské domy SÁDEK, BOROVÁ, POMEZÍ

Obrázek1.png

Pečovatelské domky Svazku obcí AZASS

Rádi bychom vás informovali o tom, že Svazek obcí AZASS dokončuje výstavbu pečovatelských domků v obci Borová, Sádek a Pomezí. V Poličce jsme výstavbu pečovatelského domku již ukončili.

Nyní hledáme nejvhodnější obyvatele těchto domků.

Pečovatelské domky jsou bytovými domy, kde se nachází v přízemí čtyři jednopokojové bezbariérové (upravitelné) bytové jednotky s odpovídajícím zázemím pro osoby určené cílové skupiny.

Osoby, pro které jsou pečovatelské domky určeny, zde žijí za podpory pečovatelské služby.

Cílem výstavby výše uvedených domků je zajištění bydlení osobám v nepříznivé sociální situaci způsobené:

• věkem – senior ve věku 65 let a více (65+) a finančními a majetkovými poměry, nebo
  • zdravotním stavem, kdy je osoba závislá na pomoci jiné fyzické osoby a pobírá příspěvek na péči a finančními a majetkovými poměry (podrobnosti k finančním
    a majetkovým poměrům naleznete v záložce aktuality na níže uvedených webových stránkách)

Své případné žádosti zasílejte nejpozději do 30. 4. 2020 na adresu Svazku obcí AZASS (Eimova 294, Polička) nebo kontaktujte sociální pracovnici Bc. Anetu Skálovou skalova.azass@tiscali.cz, tel. 605 459 830. Další podrobnosti a aktuality naleznete na našich webových stránkách: www.azass.cz.

Sociální pracovnice Svazku obcí AZASS

Publikováno 19. 2. 2020 6:27

Setkání maminek

Jedno z prvních setkání maminek a jejich potomků proběhlo v sále obecního domu v Sádku ve středu 29.01.2020. Nechybělo malé pohoštění ve formě skladkých dobrot. Setkání si všichni pochvalovaly a dohodly se že tyto příjemné chvilky budou opakovat každou středu dopoledne od 8,30 hod. Maminky zvou všechny další mamky se svými malými potomky. Tyto počiny chválíme a věříme, že to maminkám dlouho vydřží.

IMG-20200201-WA0007.jpg                                        IMG-20200201-WA0006.jpg

Publikováno 4. 2. 2020 20:30

AZASS Polička - pečovatelská služba