Zpravodaj obce č .3 2021 - omluva a oprava

Omlouváme se občanům,

ale nedopatřením došlo ve Zpravodaji obce č. 3 2021 došlo u příspěvku F- Biku klubu Sádek k vydání příspěvku jenž byl již ve Zpravodaji č. 2 2021.

Ještě jednou se omlouváme a níže přinášíme příspěvek aktuální.

Hlavní akcí léta, kterou jsme sami pořádali, byla Sádecká pila. Závodní víkend na přelomu července a srpna patřil v Sádku opět bikerům i běžcům. Přípravy nám vzaly hodně volného času, přidaly nám opět i pár vrásek na čele.

Celý týden nás strašila nepříznivá předpověď počasí, naštěstí se nenaplnila a sobotní závody proběhly za slunečného počasí. V neděli se běželo po dešti a za nižších teplot, takže ideální. Většina závodníků ví, že Pila není z nejlehčích závodů, i tak se k nám každoročně vrací, za což jsme rádi. Tentokrát se na start postavilo více než dvě stovky závodníků, tři rodinné týmy a přes šedesát dětí. A to je v této „covidově - pocovidové“ době opravdu hodně slušné číslo. Běžeckou Pilu si dalo 48 závodníků. V hlavním závodě na 41km zvítězil Tomáš Coufal (HSK Cycling Team), druhé místo bral Miloš Doubek (Čistý sport) a třetí místo Pavel Holec (NATIVESPORT). Na trati 22km zvítězil Tomáš Svatoš a nejrychlejší ženou byla Monika Klimešová. Krásné výkony předvedly také všechny děti od 2 do 14 let. V nedělním běžeckém závodě byl nejrychlejší Jaroslav Tlapák (AK Iscarex Česká Třebová), nejrychlejší ženou pak Helena Pechová (Rozběháme Svratku).

Velký dík patří všem závodníkům za předvedené výkony a všem pořadatelům, kteří věnovali přípravě mnoho hodin z jejich volného času. Bez dobrovolníků by tento závod nebyl. A také by nebyl bez všech, kteří jakýmkoliv způsobem Sádeckou pilu podpořili. Děkujeme! Snad se příští rok dočkáme jubilejního 10. ročníku. Další akcí, kterou připravujeme je Běh 17. listopadu, který pořádáme v Poličce Liboháji.

Během léta jsme pilně závodili – na kole, v běhu i triatlonu.

Zmiňme jen některé:

V běhu se soustředíme na závody Iscarex poháru. Zde máme odběhanou necelou dvacítku závodů. Výsledky jsou zatím povzbuzující – Tomáš Fliedr vede s velkým náskokem kategorii mužů B (40 – 49 let), Jiří ve stejné kategorii postoupil již na 3. místo a Adéle Fliedrové patří zatím v nejmladších žákyních 2. místo. Snad se nám bude dařit i v podzimních závodech a stupně vítězů udržíme.

Na kole máme za sebou všechny závody Poháru Českomoravské vrchoviny, jehož součástí je i MTB Sádecká pila. Ani zde se naši borci neztratili. V kategorii M 30-39 obsadil Jirka Dittrich 3. místo, v M 40-49 let získal Petr Trávníček 6. místo a Václav Srnský 7. místo.

V časovce na Lucký vrch obsadila Anička Putnarová 2. místo, Jirka Dittrich 4. místo, Tomáš Fliedr na historickém kole 2. místo, v časovce do Smrčin obsadila Anička 1. místo a Vašek Srnský 2. místo. V silničním závodě Holická stovka si Jirka Dittrich dojel pro 1. místo.

Podrobné výsledky můžete najít na našem Instagramu (fbks.cz), Facebooku, případně webových stránkách.