Změna velikosti písma

Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > POMOC UKRAJINĚ - nové informace k pomoci

POMOC UKRAJINĚ - nové informace k pomociPozor změna  – zajištění ubytování pro občany Ukrajiny jde nyní přes Pardubický kraj,  bližší informace níže.

   

Pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny

 

Níže uvádíme souhrnné informace o současné situaci a pomoci pro ukrajinské občany zasažené válkou.

  

1.    Občané mohou svoji materiální pomoc odevzdávat v Poličce v Centru Pontopolis každý den od 9:00 do 17:00 hodin (Riegrova 52 – dům U Růže) nebo v Divadelním klubu vždy od 17:00 hodin do půlnoci kromě pondělka.

Od pondělí 7.3. 2022 bude možnost materiální pomoc do Centra Pontopolis donést pouze o sobotách od 9:00 - 17:00. 

Pravidelně aktualizované informace najdete na Facebookových stránkách Divadelního klubu a Pontopolisu.  Najdete zde důležité informace zejména o tom, co je právě nutné na Ukrajinu dovézt a po čem je právě největší poptávka.  Najdete zde také fotky a informace z cest na Ukrajinu.

Kontaktní osoby: 

Petra Jílková T: 731 462 824 (Pontopolis z.s.) Lukáš Zrůst T: 776 094 235 (Divadelní klub) 

      http://www.pontopolis.cz/index.php/pomoc_ukrajine#.Yh9b_ejMKUk

 

2.    V rámci usnadnění koordinace byl vytvořen velkokapacitní Krajský sklad humanitární pomoci, který je umístěn v bývalém areálu společnosti Böhm-Plast technik na adrese: Bezděkov 514, Česká Třebová. Tento sklad slouží pro svoz materiálu, který se podaří shromáždit prostřednictvím obcí či neziskových organizací. Není tak určen pro doručování jednotlivého humanitárního materiálu od občanů!

 

Svoz materiálu do centrálního skladu probíhá vždy ve středu od 12 do 21 hodin a v neděli od 9 do 18 hodin počínaje středou 2. března. Svoz v jiných termínech je možný pouze po předchozí dohodě s vedoucím skladu. Tím je určen ředitel Územního odboru Hasičského záchranného sboru Ústí nad Orlicí Ing. Libor Dušek (libor.dusek@pak.izscr.cz, tel.: 606 189 596). Z důvodu zjednodušení evidence materiálu a jeho dalšího balení pro potřeby převozu na Ukrajinu prosíme, pokud je to možné, o prvotní třídění a evidenci již před převozem do centrálního skladu, alespoň po jednotlivých typech komodit. Jedná se především o volně prodejná léčiva, obvazový a fixační materiál, spací pytle, karimatky, matrace, teplé zimní oblečení a přikrývky, hygienické potřeby, trvanlivé potraviny a konzervy.

3.    Ubytování pro uprchlíky poptávka pro ubytování a také nabídka volných prostor pro ubytování – tel. 466 026 875

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině Pardubického kraje

 

První kontaktní bod pro občany Ukrajiny přijíždějící do České republiky

Vyřešení veškeré potřebné administrativy

Přidělení náhradního ubytování

Koordinace všech úřadů na jednom místě

  

Kde nás najdete? - Krajský úřad Pardubického kraje

Komenského náměstí 120, Pardubice

 

Jak se k nám dostat? - Městská hromadná doprava Pardubice

Linky 2, 12, 13 z hlavního nádraží v Pardubicích

Zastávka Krajský úřad

 

Kdy jsme k dispozici? - V plném rozsahu denně od 7.00 do 19.00 hodin

V redukovaném rozsahu od 19.00 do 7.00 hodin.

 

Případná konzultace pro ubytování - vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Polička – Bc. Martina Černíková, e-mail: cernikova@policka.org.

 

4.    Veškeré informace týkající se pomoci uprchlíkům z Ukrajiny najdete na stránkách Pardubického kraje https://www.pardubickykraj.cz/pomoc-ukrajine.

(najdete zde: Informace Ministerstva vnitra pro občany Ukrajiny, Portál Ministerstva vnitra pro pomoc Ukrajině, Základní informace pro občany Ukrajiny v oblasti poskytování zdravotních služeb, Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich zaměstnavatele, Celostátní finanční sbírky na pomoc Ukrajině, Sbírky humanitární pomoci v Pardubickém kraji, Krajský sklad humanitární pomoci, Informace pro poskytovatele zdravotních služeb - humanitární pomoc, Ubytování válečných uprchlíků)

  

5.    Kontakt na dobrovolníky – tlumočníky – p. Miško – tel. 608 508 190

Dobrovolnické centrum tel. 737 501 941, 603 360 552.

  

6.    Množí se dotazy na umístění úkrytů, které byly v minulosti vybudovány pro potřebu civilní ochrany. Ve městě Polička, ani nikde v okolí, nejsou k dispozici žádné úkryty. Ty byly zrušeny a převedeny k jiným účelům jiným osobám případně firmám a organizacím.

 

7.    Ošacení (použité) pro ženy, děti i muže z Ukrajiny – terapeutický obchod Fimfárum, Masarykova 22, Polička, tel. 731 604 254, otevírací doba pondělí – pátek, 8.30 - 12.00 a 13.00 – 16.30 hodin 

 

8.    Informační linka Charity Česká republika v ukrajinštině včetně tlumočení – tel. 731 432 431

 

9.    Integrační centrum pro cizince Hradec Králové - mimořádná infolinka tel. 737 977 757 (pondělí - neděle, 8 - 18 hod.), email: ukrajina@hk.caritas.cz 

 

10.  Rodinné centrum MaTami nabízí zdarma prostor pro setkávání rodičů a dětí z  Ukrajiny 


Počasí

Středa Skoro jasno 21/10 °C
Čtvrtek Jasno 26/9 °C
Pátek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 28/15 °C
Sobota Polojasno 23/16 °C