Úvod > Obec > Aktuality > Kuchyňské a rostlinné oleje - likvidace

Kuchyňské a rostlinné oleje - likvidace

Likvidace použitých olejů kuchyňských a rostlinných

Kuchyňský a rostlinný olej, určený ke smažení nebo fritování, jednou doslouží a co poté s ním. Nejjednodušším, bohužel nejméně vhodným, a přesto nejčastějším způsobem likvidace je vylití do odpadu či kanalizace. Pokud rostlinné oleje likvidujete tímto způsobem, počítejte s postupným zanášením kanalizace a všech potrubí. Likvidace vyhozením přímo do směsného odpadu není přípustná totéž se týká likvidace oleje v PET lahvích vyhozených do kontejnerů na plast.

Jak tedy likvidovat použité kuchyňské a rostlinné oleje

Správné řešení je snadné. Stačí použitý olej postupně shromažďovat do neporušených PET lahví a po naplnění pečlivě uzavřít a následně vyhodit do určených nádob (popelnic). Naprosto nevhodné jsou igelitové sáčky či papírové obaly. Při vylití do popelnice by došlo k úniku oleje na chodník, protože jsou kontejnery na odpad vybaveny otvory ve dnu.

Popelnice máme v obci 3 vypadají takto:                                      a jsou umístěny:

email.seznam.cz.jpg                            místo pro kontejnery u čp.158 (pod Portlovi)

místo pro kontejnery naproti obecnímu úřadu

místo pro kontejnery pod Vavřičkovi

Pátek Polojasno 15/2 °C