Úvod > Obec > Aktuality > DOZVUKY návštěvy hejtmana v Sádku

DOZVUKY návštěvy hejtmana v Sádku

Převzato z tiskové zprávy Pardubického kraje

Pce.jpg

Silnice na Poličsku kraj postupně opravuje. Dočká se i Sádek

(10.6.2020)

Sádek - Po Květné, Jedlové a Městské knihovně v Poličce navštívil hejtman Martin Netolický obec Sádek, kde jednal se starostkou Eliškou Měšťanovou a členy zastupitelstva obce, která leží čtyři kilometry jižně od Poličky. Stejně jako v jiných obcích byla řeč o dotacích z krajského rozpočtu, ale také opravách silnic II. a III. tříd.

„Již v tuto chvíli opravujeme průtah Kamencem u Poličky, kde to bylo spojeno s vybudováním kanalizace, následně budeme pokračovat směrem na Poličku a na druhou stranu směrem na Oldříš a Borovou. Poté bychom chtěli vyřešit i úsek v okolí Sádku. Samozřejmě musíme brát v potaz také možnosti objízdných tras, a proto není možné upravovat všechny úseky v jeden čas,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V letech 2020 a 2021 se pohybujeme na částce 2,5 miliardy korun do silniční sítě v kraji. Kapacitně se jedná o strop, který je možné v průběhu stavební sezony řešit, protože k tomu musíme přičíst také různé, často z mého pohledu zbytné, opravy silnic I. tříd, což samozřejmě vyhání tranzitní dopravu na naše komunikace nižších tříd,“ doplnil hejtman Netolický.

Tak se doufám máme na co těšit.

Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/3 °C
Neděle Polojasno 8/1 °C