Úvod > Obec > Aktuality > DOZVUKY návštěvy hejtmana v Sádku

DOZVUKY návštěvy hejtmana v Sádku

Převzato z tiskové zprávy Pardubického kraje

Pce.jpg

Silnice na Poličsku kraj postupně opravuje. Dočká se i Sádek

(10.6.2020)

Sádek - Po Květné, Jedlové a Městské knihovně v Poličce navštívil hejtman Martin Netolický obec Sádek, kde jednal se starostkou Eliškou Měšťanovou a členy zastupitelstva obce, která leží čtyři kilometry jižně od Poličky. Stejně jako v jiných obcích byla řeč o dotacích z krajského rozpočtu, ale také opravách silnic II. a III. tříd.

„Již v tuto chvíli opravujeme průtah Kamencem u Poličky, kde to bylo spojeno s vybudováním kanalizace, následně budeme pokračovat směrem na Poličku a na druhou stranu směrem na Oldříš a Borovou. Poté bychom chtěli vyřešit i úsek v okolí Sádku. Samozřejmě musíme brát v potaz také možnosti objízdných tras, a proto není možné upravovat všechny úseky v jeden čas,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V letech 2020 a 2021 se pohybujeme na částce 2,5 miliardy korun do silniční sítě v kraji. Kapacitně se jedná o strop, který je možné v průběhu stavební sezony řešit, protože k tomu musíme přičíst také různé, často z mého pohledu zbytné, opravy silnic I. tříd, což samozřejmě vyhání tranzitní dopravu na naše komunikace nižších tříd,“ doplnil hejtman Netolický.

Tak se doufám máme na co těšit.

Neděle Zataženo 6/3 °C
Pondělí Zataženo 6/5 °C