Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Sádku se podařilo získat dotaci na rekonstrukci kuchyně, jídelny, šaten a sociálek ZŠ a MŠ

Sádku se podařilo získat dotaci na rekonstrukci kuchyně, jídelny, šaten a sociálek ZŠ a MŠStředa 9.6.2020 byla pro nás příjemná nejen návštěvou delegace hejtmana Pardubického kraje, ale především zjištěním, že se nám podařilo získat dotaci na rekonstrukci a rozšíření kuchyně, jídelny, šaten a sociálního zařízení ve výši 8.541.534,00 Kč. Dotace je poskytována z Ministerstva financí: Výzva č. 6. podprogram 298D2280 Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního školství.  Velmi radostná zpráva, která je odměnou za práci a snahu zastupitelů zajistit finance na opravu dlouho potřebné opravy školy. Né vše se rodí lehce a tak i tomuto příjemnému konci předcházelo dosti jednání, přemlouvání a práce jako je rychlé zpracování dokumentace, stavebního řízení, zpracování žádosti o dotaci (první žádost o dotaci na Ministerstvo pro místní rozvoj byla zamítnuta) a v neposlední řadě provedení výběrového řízení na zhotovitele.  

Veškeré nesnáze ale zapomenuty, konec dobrý všechno dobré. Teď zbývá jediné, a to je udělat to.  A jelikož jsou to peníze pro rok 2020, musíme to stihnout do konce roku, což nebude vůbec lehký úkol, ale všichni věříme, že se to podaří a zázemí školy a školky se podstatně zlepší.

Vedle tohoto je rovněž zažádáno a  na dobré cestě poskytnutí dotace na vybavení školní kuchyně ve výši 500.000,- Kč z MAS Poličsko.

Jak jsme již asi informovali obdrželi jsme rovněž dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši cca 1,35 mil. Kč na zhotovení chodníku u školy (od mostu po starý obecní úřad a na druhé straně podél plotu Peřinových ke křižovatce). Vše toto nás čeká zrealizovat do konce letošního roku, takže se asi nudit nebudeme.


Počasí

Neděle Zataženo 6/3 °C
Pondělí Zataženo 6/5 °C
Úterý Zataženo 5/3 °C
Středa Oblačno 4/1 °C