Změna velikosti písma

Fulltext

Adventní koncerty

První adventní koncert  konaný dne 30.11.2003 v 15:00 hodin     

        První adventní neděli jsme uspořádali historicky první Adventní koncert v kostele Nejsvětější Trojice. Musím říci, že mě opravdu mile překvapila veliká účast na tomto koncertě a jeho kladné hodnocení od všech, kteří se koncertu zúčastnili. Výtěžek koncertu 15.900,- Kč   a částka 3.000,-  kterou zaslal P. Miroslav Bičiště byla odevzdána  P. Rudolfovi Zahálkovi a bude použita na opravu fasády místního kostela.

Ještě jednou z celého srdce děkuji všem, kteří na opravu kostela přispěli.

 

foto: koncert v r. 2003

 

 

Druhý adventní koncert  konaný dne 19.12.2004 v 15:00 hodin     

             II. adventní koncert konaný v kostele Nejsvětější Trojice. Účast byla opět překvapující a  vystoupení  všech  zúčastněných přímo krásná. Nejkrásnější bylo samozřejmě vystoupení dětí ze Základní a mateřské školy. Vánoční písně zazpívané jejich něžnými  hlásky nás všechny velice dojaly. Vím, že příprava na  vystoupení je velice náročná, jak pro učitelský sbor, tak pro samotné vystupující a proto ještě jednou všem velice děkuji za krásný předvánoční zážitek. Stejné poděkování patří i Chrámovému  sboru pod vedením pana varhaníka, protože i jeho vystoupení nemělo chybu.  Dobrovolné vstupné ve výši 14.815,- Kč bylo předáno panu P. Rudolfovi Zahálkovi a bude použito na opravu kostela.

 

foto: koncert v r. 2004

Třetí adventní koncert  konaný dne 18.12.2005 v 15:00 hodin     
           Již po třetí uspořádalo zastupitelstvo obce adventní koncert v místním kostele. Mám velikou radost, že se koncertu zúčastňuje stále více návštěvníků a přicházejí i mladí lidé. Vybraná částka byla letos rekordnÍ 21.226,- Kč. Děkuji všem, kteří přišli a přispěli tak na opravu našeho kostela. Dále děkuji těm, kteří na adventním koncertě vystoupili. Paní Jaroslavě  Jílkové za krásný úvod v podobě České legendy vánoční od Jaroslava Vrchlického, panu varhaníkovi Josefovi Bednářovi a chrámovému sboru za jejich vystoupení a samozřejmě dětem a učitelům ze Základní a Mateřské školy v Sádku, protože jejich vystoupení je vždy tím nejkrásnějším dárkem nám všem.

foto: koncert v r. 2005

Čtvrtý adventní koncert  konaný dne 17.12.2006 v 15:00 hodin     
         Na třetí neděli adventní jsme se  v kostele sešli  na koncertě. Naši tradiční hosté z Pražské komorní filharmonie se letos nemohli zúčastnit, ale myslím si, že program byl i tak bohatý. Největším zážitkem byli, jako vždy, děti ze Základní školy a Mateřské školy v Sádku. Vystoupení dětí nás vždy dojme a pohladí na duši. Dalším milým překvapením byla Kytarová schola Sádek. Jejich vystoupení bylo krásným duchovním zážitkem. Vážná hudba v podání varhaníka Josefa Bednáře, slečny Pavly Tiché (lesní roh) a slečny Lindy Finsterlové (housle) byla příjemnou změnou v repertoáru. Chrámový sbor pak předvedl své  tradiční vystoupení. .
       Děkuji všem účinkujícím  za to, že na koncertě vystoupili. Děkuji také těm, kteří na koncert přišli a přispěli tak na opravu kostela. Loni touto dobou  málokoho napadlo, že do roka bude kostel v takovém stavu,  jako je dnes. Byl již vykonán  veliký kus práce , ale stále ještě bude třeba hodně finančních prostředků na dokončení. Proto i výtěžek  koncertu bude na opravy věnován. Vybraná  částka činí  22.220,- Kč.

foto: koncert v r. 2006

Pátý adventní koncert  konaný dne 23.12.2007 v 15:00 hodin     
         Na čtvrtou neděli adventní jsme pořádali v místním kostele adventní koncert. Protože se konal den před Štědrým dnem, byl to koncert spíše vánoční a věřím, že vás i příjemně svátečně naladil. Dle vyjádření některých návštěvníků, to byl nejhezčí koncert, který jsme kdy měli. Příjemným zpestřením byla dvě sólová vystoupení zpěvaček a hra na  trubku, která našim kostelem opravdu krásně zněla. Houslový koncert prý dokonce i některé otrlé muže dojal až k slzám. Děkuji všem účinkujícím za krásná vystoupení a všem návštěvníkům za štědrost. Výtěžek koncertu činil 21.233,50 Kč a bude použit na opravy kostela. 

foto: koncert v r. 2007

 

 

Počasí

Pondělí Oblačno až zataženo s občasným deštěm 11/5 °C
Úterý Oblačno 14/7 °C
Středa Oblačno 15/4 °C
Čtvrtek Zataženo 10/3 °C