Úvod > Obec > Aktuality > Archivované

Aktuality - archivované

Štítky:

Kontroly kotlů na tuhá paliva

Kontroly technického stavu kotlů v roce 2016

Provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je povinen zajistit jednou za dva roky provedení kontroly technického stavu a provozu zdroje odborně způsobilou osobou, přičemž první kontrola musí být provedena nejpozději do 31. prosince 2016 (podle § 17 odst. 1 písm. h) a § 41 odst. 15 zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů).

V praxi to tedy znamená, že do konce roku 2016 si musejí i domácnosti nechat zkontrolovat technický stav kotle, s nímž vytápějí svůj rodinný dům. Na vyžádání pak musejí obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností předkládat doklad o provedení této kontroly vystavený odborně způsobilou osobou potvrzující, že stacionární zdroj je instalován, provozován a udržován v souladu s pokyny výrobce a zákonem o ochraně ovzduší. Nesplnění této povinnosti je přestupkem, za který může být uložena pokuta do výše 20 000 Kč.

Kontrolu technického stavu a provozu spalovacího stacionárního zdroje provádí výhradně odborně způsobilá osoba proškolená výrobcem tohoto zdroje, která má od něj udělené oprávnění k jeho instalaci provozu a údržbě, přičemž proškolování těchto odborně způsobilých osob provádí pod dohledem Hospodářské komory ČR a odbornou záštitou autorizovaného společenstva Asociace podniků topenářské techniky, která je začleněnou součástí Hospodářské komory ČR.

Pro zajištění technické kontroly technického stavu a provozu kotle lze využít odborně způsobilých osob ze seznamu na adrese http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php. Případné dotazy Hospodářské komoře lze zasílat na adresu zeleny@komora.cz.

Archivováno 1. 2. 2017 17:06 Vytvořeno 21. 9. 2016 17:26

Stavební pozemky v Sádku - informace

V lokalitě u Červených zbývá k prodeji již jen pět  stavebních parcel. Upozorňujeme tímto případné další zájemce, že v důsledku legislativních změn dojde v roce  2016 o navýšení ceny pozemků o daň z přidané hodnoty, která činí 21 %.  Z těchto důvodů by zájemci o pozemek neměli otálet a je třeba využít možnosti koupě pozemku v letošním roce bez navýšení ceny.

Archivováno 2. 3. 2016 17:44 Vytvořeno 23. 9. 2015 17:46

Změna ceny stavebních pozemků

Vzhledem ke skutečnosti, že se podařilo vysoutěžit nižší cenu potřebnou na realizaci komunikací a veřejného osvětlení v lokalitě u Červených,  zastupitelstvo obce na svém zasedání rozhodlo o snížení ceny stavebních pozemků v této lokalitě z původních 450,- Kč na 320,- Kč za m2.

Archivováno 2. 3. 2016 17:43 Vytvořeno 2. 6. 2015 21:30

Nové skutečnosti v ceně stavebních pozemků

Níže uvádíme informace, které nám poskytla firma  Acha obec účtuje s.r.o., U Chaloupek 14, 180 00 Praha 8, která se zabývá účetnictvím obcí  :

Dobrý den, posíláme Vám odpověď na Váš dotaz.

Obec má zasíťované parcely, které bude prodávat. Nevíme, jak je to s platbou DPH za tyto pozemky v roce 2016. Obec prodává ornou půdu, teprve prodejem vznikají stavební parcely. Nejsme plátci DPH. Kdo zaplatí DPH za prodané pozemky? Obec nebo kupující?

Tato otázka má v sobě dva aspekty.

a) jste neplátci DPH - tedy pokud budete prodávat pozemky, tak dokud nebudete plátci DPH, tak samozřejmě z prodeje těchto pozemků daň neodvede nikdo. Také prodej těchto pozemků by Vás neměl dostat do plátcovství DPH, neboť do obratu se nezapočítává úplata za prodej dlouhodobého majetku. Tedy pokud se ptáte, kdo odvede daň - zda kupující nebo prodávající - prostě nikdo.

b) pokud byste byli plátci DPH - tak nemůžete směšovat pojem stavební pozemek z pohledu třeba katasrálních předpisů a z pohledu DPH. DPH má svou vlastní charakteristiku stavebního pozemku (a od 2016 se tato charakteristika dosti rozšiřuje) - tedy klidně je to vedeno jako orná půda, nicméně nastaly takové skutečnosti, které to z pohledu DPH již mění na "stavební pozemek" ZN

Na základě těchto informací se domníváme, že obec DPH odvádět nebude, tudíž cena pozemku za m2 by měla být i v roce 2016 nezměněna a tudíž 320,- Kč/m2

Archivováno 2. 3. 2016 17:42 Vytvořeno 18. 11. 2015 15:32

Středa Zataženo 18/15 °C