Úvod > Obec > Aktuality > Situace v autobusové dopravě - Pardubický kraj

Situace v autobusové dopravě - Pardubický kraj

Vážení spoluobčané,

dovolte mi Vás informovat o situaci v autobusové dopravě, která nastala v souvislosti se zahájením služeb nových dopravců. V současné době se ukazuje jako největší problém nedostatek řidičů u dopravce BusLine Pardubicko s.r.o., který převážně zajišťuje dopravu v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy. Nedostatkem řidičů dochází k nezajištění dopravních spojení. Seznam nezajištěných  spojů naleznete na      https://www.oredo.cz/ v sekci Pardubický kraj. Informace o nezajištěných spojích nám dopravce zasílá v odpoledních hodinách předcházejícího dne.  S ohledem na současnou nezlepšující se situaci jmenovaného dopravce, začínáme oslovovat ostatní dopravce se žádostí o sdělení podmínek jejich případného zahájení provozu na linkách dopravce BusLine Pardubicko s.r.o.

Uvědomujeme si, že není snadné sledovat všechny informace, když se mění i v průběhu dne. Děláme však maximum pro to, aby dopad na cestující byl co nejmenší,

Jménem Pardubického kraje se omlouváme cestujícím za problémy ve veřejné dopravě.

Ing. Leoš Beran

odbor dopravy a silničního hospodářství

vedoucí oddělení dopravní obslužnosti

Krajský úřad Pardubického kraje