Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > SÁDECKÉ NOVINKY

SÁDECKÉ NOVINKYSádecké novinky:

 

Náves se nám pomalu mění.

Díky firmě Swietelský se podařilo dokončit chodník okolo školy a na druhé straně od školy ke křižovatce. Součástí této akce byl zároveň i chodník v Kamenci okolo potoka, osazení nových svodidel, oprava mostu a zábradlí na mostě. Toto máme vše již zdárně za sebou a chodník lze využívat, i když díky rekonstrukci školy, která stále ještě pokračuje trochu omezeně a hlavně  opatrně.

Stejně je tomu tak i s nově instalovaným veřejným osvětlením, které tento chodník lemuje. Zde jsme raději zatím nestavěli jeden sloup se světlem u bočního vstupu do školy, který by při rekonstrukci mohl přijít k úhoně.  Ale i tak zbylé 4 sloupy osvětlení a navíc i osvětlená autobusová čekárna působí příjemně a náves vypadá hezky.  K této akci nám zbývá už jenom maličkost a sice  zaplatit a  potom vše zúřadovat a zažádat o proplacení dotace, kterou máme na tuto akci přiznanou.

 

20201011_155847.jpg     20201011_160106.jpg

 

20201011_160103.jpg    20201011_160148.jpg

 

Svodidla pod Hřívou

Díky splnění slibu náměstka pro dopravu Krajského úřadu Pce pana M. Kortyše, provedla firma Mados instalaci svodidel podél silnice pod Hřívou, kde byl pohyb, ať již vozidel ale především pěších dosti nebezpečný. Akci hradí Pardubický kraj a nám snad svodidla budou sloužit alespoň tak dlouho jako původní nedostatečné zábradlí, ale především bezpečněji.

 

       20201011_154710.jpg        20201011_154655.jpg

 

Veřejné osvětlení horní Sádek

Na konci září nastoupili pracovníci firmy Votroubek energomontáže na výměnu vrchního elektrického  vedení za podzemní a to od trafostanice nad Zlochovi, podél cesty k silnici a dále podél silnice nahoru za cestu k Boštíkovým. Jelikož součástí vrchního vedení bylo i obecní veřejné osvětlení, museli jsme narychlo zajistit projektovou dokumentaci, stavební povolení  a především dohodnout se s  ČEZem a provádějící firmou  o možnosti přiložení našeho vedení do společného výkopu a protlaku pod komunikacemi a asfaltovými plochami, abychom nemuseli poté kopat znovu pouze pro naše osvětlení.  Vše se podařilo, světla i když prozatím ve zkušebním provozu svítí společně s původním osvětlením.  Příští týden budou staré sloupy osvětlení a  sloupy elektrického vedení demontovány a  poté bude osvětlení sloužit všem občanům.

 

Veřejné osvětlení dolní Sádek

Tak jak na horním Sádku, tak i na dolním Sádku bude zřejmě příští rok prováděna výměna starého vrchního vedení za podzemní a to v úseku od Maksiček po Lidmilův Mlýn. Jelikož i zde máme veřejné osvětlení, jednáme a pracujeme na stejném scénáři jako na horním Sádku tak, abychom mimo některé úseky kde není souběh vedení nemuseli kopat sami.

 

ZŠ a MŠ Sádek

Rekonstrukce pokračuje, máme téměř zatepleno, pracuje se na fasádě. Uvnitř se pracuje jednak na omítkách, rozvodech a instalacích, trochu nám váznou z důvodu kovidu obklady. Příští týden musíme z důvodu zvýšeného příkonu pro kuchyň vytvořit novou elektrickou přípojku, byť prozatím krátkodobou.  Tolik zatím vše. Příští týden nás čekají další jednání a schůzky kde se bude jednat o dalším postupu prací a řešení problémů, kterých je stále dost, ale tak už to chodí. Dali jsme se na vojnu, tak bojujeme s jediným cílem zrekonstruovat v termínu školu.


Počasí

Neděle Zataženo 6/3 °C
Pondělí Zataženo 6/5 °C
Úterý Zataženo 5/3 °C
Středa Oblačno 4/1 °C