Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > OBLASTNÍ CHARITA POLIČKA-volné kapacity v charitní osobní asistenci a pečovatelské službě

OBLASTNÍ CHARITA POLIČKA-volné kapacity v charitní osobní asistenci a pečovatelské služběDobrý den, v Charitní osobní asistenci a Charitní pečovatelské službě se nám uvolnila kapacita, pro nové klienty(ky).  Z tohoto důvodu se na Vás dovoluji obrátit s prosbou o vytisknutí letáčku a jeho umístění tak, aby si ho zájemci mohli rozebrat. Stejně tak, prosím o vyhlášení  informací o volné kapacitě v OA + CHPS, v místním rozhlase. Předem děkuji.

 

 

Osobní asistence Oblastní charity Polička podporuje uživatele v důstojném životě v jejich přirozeném sociálním prostředí. Služba poskytuje pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí. Služba je poskytována osobám, které žijí ve vlastní domácnosti, nebo u své rodiny a potřebují pomoc jiné osoby. Podporuje možnost, aby klient mohl zůstat ve svém prostředí, mohl žít běžným způsobem života.

 

Charitní pečovatelská služba Oblastní charity Polička poskytuje péči osobám se sníženou soběstačností v přirozeném prostředí domova a pomáhá jim tak zvládat sebeobsluhu a péči o domácnost. Služba pomáhá uživatelům zachovat si důstojnost a udržovat kontakty s rodinou i společností. Jejím posláním je zajistit uživatelům důstojný život s možností, co nejdéle setrvat v domácím prostředí.

Mezi úkony, jež služba poskytuje, patří např. pomoc při zvládání běžných úkonů (oblékání, přesun z lůžka, podávání jídla), pomoc při přípravě jídla a pití, pomoc při zajištění chodu domácnosti (úklid, nákupy, donáška léků), doprovázení,atd..

 

 

 

 

Mgr. Bc. Karel Indruch
Oblastní charita Polička
vedoucí Osobní asistence a Charitní pečovatelské služby
Vrchlického 10

572 01 Polička


Počasí

Středa Jasno 1/-9 °C
Čtvrtek Jasno 2/-7 °C
Pátek Jasno 3/-5 °C
Sobota Zataženo 4/-1 °C