Úvod > Obec > Aktuality > NOVÉ INFORMACE o ROZŠÍŘENÍ AUTOBUSOVÝCH LINEK

NOVÉ INFORMACE o ROZŠÍŘENÍ AUTOBUSOVÝCH LINEK

PŘEHNANÝ OPTIMISMUS NĚKDY ŠKODÍ -  NOVÉ INFORMACE K MĚSTSKÉ DOPRAVĚ NA HORNÍ SÁDEK

Tak jak jsme byli optimističtí po prvním jednání o rozšíření linky městské autobusové dopravy na horní Sádek  na Městském úřadu v Poličce, tak nás optimismus pomalu a jistě opouštěl. Proběhla další jednání s Policii ČR, Správou a údržbou silnic, firmou Zlatovánek zde vše v pohodě a dohodnuto bez problému. Kde jsme ovšem narazili byl vedoucí odboru dopravy MěstU v Poličce Mgr.Kovář.  Rezolutní stanovisko (prozatím pouze ústní) je, že každé nově zřizované zastávky MHD musí splňovat předepsané předpisy. Což z těch známých je namátkově zbudování nástupního ostrůvku mimo vozovku v délce cca 12 m apod.  I přes naše tvrzení, že rozšíření linek MHD bude v prvním minimálně půl roce zkušební (zjištění zájmu a potřeb občanů a následné efektivní provozování nových linek), ani toto prý nelze brát v potaz. Jelikož uvedené požadavky, když pomineme výkup pozemku u komunikace, které nejsou v majetku obce by nás odhadem stály cca 150 – 200 tisíc Kč, nepovažuje zastupitelstvo obce tuto investici za hospodárnou. Samozřejmě pokud by se rozšíření osvědčilo, nebráníme se při trvalém provozu a využívání, zřízení zastávek dle předpisů. Na zkoušku nám to ovšem připadá dosti nehospodárné. Jak již bylo uvedeno, stanovisko odboru dopravy máme pouze ústní a tak jsem zažádali oficiálně o stanovisko (14.02.2020), toto prozatím nedorazilo. Přesto se nevzdáváme a jednáme dál (krajský úřad apod.), termín 01.03.2020 pro zahájení linky  jak jste již asi zjistili pravda nebude. Omlouváme se a uvidíme, co přinese čas.

Čtvrtek Zataženo 17/12 °C
Pátek Zataženo 17/10 °C