Úvod > Obec > Aktuality > Linka bezpečí - nový podcast

Linka bezpečí - nový podcast

Linka bezpečí, z.s.

Dobrý den,

Linka bezpečí spouští nový podcast s názvem Utržené sluchátko. Je určený pro děti ve věku 8 až 11 let, ale ne jen jim. Cílem je prevence krizí a posilování odolnosti. V krátkých epizodách jsou zachycené běžné starosti a situace, které děti zažívají jako například zrada kamarádky nebo strach večer v posteli.

Děti mohou slyšet, a to přímo od dětí, jak si poradit v náročných situacích a řešit každodenní starosti a problémy. Střídavě je podcast obohacen o zajímavostmi z duševního zdraví, například „Co je to duše“.

Poslechnout si

Inspiraci mohou najít také rodiče a učitelé. Témata podcastu otevírá debaty, ke kterým by se jinak dospělí a děti nedostali. Díky krátké formě je audio vhodné i pro využití ve školách. Leták třeba pro nástěnku lze stáhnout zde.

> Utržené sluchátko <

Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech.

Spolufinancováno Evropskou unií a Safer internetem.

Zrada nejlepší kámošky

Bojím se večer ve tmě v posteli

Co je to duše?

Podcast je dostupný na webových stránkách Linky bezpečí, také na YouTube Linky a prostřednictvím aplikací Spotify, Google Podcast, Apple Podcast. Epizody jsou publikovány jednou za 14 dní.

Děkujeme za sdílení podcastu dětem. Podpořit další díly můžete zde.

Přeji Vám přínosný poslech

Hynek Harvánek

podpis

Hynek Harvánek

Vedoucí linky pro dárce

Linka bezpečí, z.s., Ústavní 95, 181 02 Praha 8 – Bohnice

Prohlédněte si svůj profil. Pro změny či odhlášení odběru klikněte zde.

Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 11/2 °C
Neděle Skoro jasno 23/9 °C