Úvod > Obec > Aktuality > INFORMATIVNÍ SCHŮZKA OHLEDNĚ ZPŮSOBU LIKVIDACE ODPADNÍCH VOD

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA OHLEDNĚ ZPŮSOBU LIKVIDACE ODPADNÍCH VOD

Datum konání:
1.11.2019

Pro ty, jenž se neměli možnost zúčastnit schůzky ohledně likvidace odpadních vod, která se uskutečnila dne 31.10.2019,  přinášíme níže prezentaci, jež byla součástí schůzky.

Kanalizace+v+obci+Sádek+[automaticky+uloženo].pptx

Závěr schůzky :

za současných podmínek a závěrů z jednání s úřady a podmínkami dotací,  nemá

obec Sádek šanci s ohledem na vysoké finanční náklady na realizaci dosáhnout

na dotaci ať již z MŽP či MZe na výstavbu kanalizace a to buď gravitační, tlakové

nebo kombinované, tak jak je v součásné době realizováno v okolních obcích

Borová, Oldřiš, Kamenec

v tuto chvíli nám prozatím zbývají dvě možnosti řešení likvidace odpadů a to formou:

1.  instalace domovních čistíren odpadních vod pro každý objekt

2.  instalace společných malých čistíren odpadních vod pro nemovitosti (objekty blízko

sebe s možností propojení)  a  domovních čistíren odpadních vod pro ostatní objekty

kde toto nelze realizovat

Obě tyto možnosti jsou ovšem podmíněny změnou PRVK (plán rozvoje vodovodů a kanalizací)

Pardubického kraje. A následně i provedením hydrogeologického průzkumu pro jednotlivé ČOV

(čistírny odpodních vod) pro případný možný rozstřik či vsak vyčištěné vody z ČOV.

Jisté možnosti týkající se likvidace odpadních vod mají i majitele 3 komorových septiků, jež je nutné doplnit biologickým filtrem, ale k tomuto řešení prozatím nemáme bližší informace.

Další schůzka, tentokrát s pracovníky odboru Pardubického kraje, Povodí Moravy a

obce Sádek, proběhne dne 20.11.2019.

Pátek Polojasno 15/2 °C
Neděle Jasno 24/8 °C