2.5.Okresní liga mládeže Pomezí

Prvním našim letošním závodem byla Svitavská liga v Pomezí. Na této soutěži jsme chtěli navázat na skvělé umístění z loňského roku. Po prve v historii sboru jsme vyrazily závodit se třemi družstvy mladších žáků a jedním družstvem straších. Mladší žáci začali plnit disciplínu požárních útoků.

Sádek A

Tomuto družstvu se požární útok moc nepovedl a s časem 25,75 obsadily až 6. místo. Za to štafeta požárnich dvojic se jim povedla na jedničku a s časem 63,79 obsadily druhé místo. S celkovým součtem 8 bodů se umístily na konečném 4. místě.

Sádek B

Za to o trochu mladším kolegům se vstup do sezóny povedl skvěle. Sádek B s časem 24,10 vyhrál požární útok a zapsal si prvních 15. bodů do ligy a zařadil se na její čelo. V druhé spíše běžecké disciplíně už byly malinko pomalejší ale pořád to byl výborný výkon. S časem 74,00 braly čtvrté místo že štafety a konečný součet 5 bodů pro ně znamenal neuvěřitelné 2. místo. Super, skvělý, klobou dolů děti.

Sádek C

To je takový plamínek naděje. Do Pomezí jsme jeli na zkoušku jak to bude vypadat a jak to " prckům" půjde. Protože jsme měli strach z požárního útoku rozhodli jsme se, že naši nejmenší na tuto disciplínu nenastoupí. ( Přiznávám že jsme se obávali trochu zbytečně). Na PÚ si tedy připsali neplatný pokus a tedy poslední 16. místo. Za to na dvojcích se s časem 160,36 umístily na 14. místě a v celkovém součtu se umístily na   16. místě. Zkušenost výborná uvidíme jak to půjde na Plamenu.

Starší žáci

Starším žáků se úvod moc nevydařil, ale musíme podotknout že v tomto složení běžely poprvé a zatím se spíše poznávaly. Na štafetě požárních dvojic zaběhli čas 77,75 a braly 11. místo. na Požárním útoku to ale bylo o poznání lepší. S časem 20,97 se umístily na pěkném 5. místě. Se součtem bodů 16. se umístily na pěkném 7. místě

Na závěr bych chtěla pochválit Adélu Břeňovou, která svým výkonem přispěla SDH Lubná k 1. místu na tomto závodu.