Okrskové kolo Kamenec 20.5.2012

S menším zpožděním se Vám hlásím a přináším shrnutí okrskového kola hasičského sportu, které se konalo v sousední m Kamenci 20.5.2012. Tato soutěž se skládá ze tří částí. Na úvod se začalo disciplínou štafeta 4x100m. V rozběhu za náš tým bojovali Miroslav Propper, Miroslav Bednář, Tomáš Filip a Martin Vacek. S časem 64,68s jsme byli nejrychlejšía odnesli si číslo 1. Následující program tvořily rozběhy jednotlivců na 100m s překážkami. Povinností každého týmu bylo nasadit alespoň tři závodníky, jejichž časy se sčítaly a z výsledného času se určovalo pořadí. Nejrychlejší běžec našeho týmu byl Miroslav Bednář, který se s časem 19,01s stal vítězem celého závodního pole. Sádeckou šňůru přerušil reprezentant z Oldřiše na druhém místě, po kterém následovali sprinteři Martin Vacek, Tomáš Filip a Miroslav Propper. Je patrné z umístění, že ze součtu vyjde výsledný čas s nejnižší hodnotou, za který obdržíme další číslo 1 do celkového hodnocení. Na řadě je královská disciplína požární útok, která bohužel není naší silnou stránkou, a výkony jsou často velmi nejisté. Každopádně nasazení je maximální a se startovním číslem jsem se jako čtvrtí odebrali k základně připravit si své náčiní k provedení útoku. S nervozitou v rukou jsme se po výstřelu ze startovací pistole rozběhli ke svým postům a bez jakýchkoliv sebemenších chyb jsme dokončili pokus, kdy se časomíra zastavila ve 22,70 vteřinách. Náš největší soupeř startoval až po nás, takže nás čekaly ještě dlouhé chvíle napětí, které měly rozhodnout. S notnou dávkou štěstí jsme zde obsadili příčku třetí a se součtem 5 jsme o pouhý bod porazili domácí tým z Kamence. Jako vítězové této soutěže máme právo reprezentovat okrsek Borová na okresním kole ve Vítějevsi, odkud se budeme snažit přivést co nejlepší výsledek. Jako první chci poděkovat organizátorům soutěže, která byla výborně připravena, poté našemu fanklubu, jež fandil co to šlo a dotáhl nás tak na příčku nejvyšší. Samozřejmě také patří velký dík našemu sboru a jeho vedení. Ten nás podporuje nejdůležitější stránkou a to finanční.

 

Celková sestava: Radek Bednář, Miroslav Bednář, Miroslav Propper, Lukáš Propper, Jan Kučera, Marek Mešťan, Jakub Portl, Martin Vacek, Tomáš Filip, Rostislav Češka

K tomuto článku musím také připojit pro úplnost naše působení v Okresní lize Svitavska. Tento seriál závodů je založen na jednom pokusu požárního útoku. Absence je zatím nulová a tak jsme se zúčastnili soutěže v Širokém dole, Lubné a Telecím. Ovšem výsledky 18. ,17. ,13. místo nás řadí do kategorie pro ostudy. Nezbývá však nic jiného než trénovat, trénovat a trénovat. Poučit se s každé chyby a snažit se na následujících závodech zabojovat o příčky vyšší. Tímto bych ukončil zpravodajství a po nějakém čase se Vám opět přihlásím. Přeji krásné letní dny.

 

M.Mešťan

Připravujeme

 

Akce, které máme prozatím naplánované:
pátek 3.5. sběr železa od 16h
sobota 4.5. Kvalifikace Pardubického kraje na MČR v běhu na 60m překážek
a oslavy sv. Floriana
Sobota 22.6. Dětský den letos trochu jinak od 16h
Sobota 24.8. okresní liga mládeže a 60m překážek
Sobota 24.8. zábava Paní vaší prádlo
Sobota 31.8. okresní liga dospělých
Sobota 23.11. výroční valná hromada
Těšíme se, že se s Vámi na těchto akcích uvidíme ????
 

 

     

 

 

 

Odkazy

http://www.hasici150.tv/

http://www.dh.cz/

http://www.yotiva.tv/

www.svitavsky.denik.cz

Správce webu

sdh@obecsadek.cz