24.5. Okrskové kolo mužů Kamenec

Na okrskové kolo vyrazili naši muži v neděli 24. května do sousedního Kamence.

Jako první se naši borci pustili do plnění štafety 4x100 metrů. Štafetu si zaběhli obě hlídky. Nejprve Sádek B ve složení Roman Coufal, Lukáš Borovský, Jakub Portl a Rosťa Češka, která zaběhla čas 75,95. Poté nastoupila štafeta A ve složení Lukáš Propper, Marek Mešťan, Miroslav Propper a Radek Bednář, od které se očekával lepší čas a také se tam stalo. Časomíra se zastavila na 69,58. Tento čas stačil na 4. místo. Poté proběhl běh na 100 metrů překážek, do kterého nastupovali z každého sboru 4 muži. Za Sádek běželi Lukáš Propper, Marek Mešťan, Lukáš Borovský a Miroslav Propper.

Lukáš Propper v prvním pokusu dosáhl času 20,11 a ve druhé se zlepšil na 19,47 což znamenalo 6. místo

Marek Mešťan v prvním pokusu dosáhl času 20,33 a druhý pokus měl neplatný. Umístil se na 11. místě

Lukáš Borovský si tuto disciplínu zkusil po prvé v životě. V prvním pokusu dosáhl času 24,03. Ve druhém si pohoršil na  28,35. Umístil se na 17. místě z celkových 27.

Posledním běžcem byl Miroslav Propper. Ten prvním pokusem dosáhl času 19,84. Ve druhém se sice zlepšil na 19,07 ale bohužel neměl zapojený rozdělovač takže to byl neplatní pokus.

Kluci měli součet všech pokusů 59,64 a z této disciplíny brali bronz.

Poslední, královskou disciplínou byl požární útok. Při prvním pokusu byly menší problémy na sacím koši ale i přesto byl čas 28,79. Na druhém pokusu už se bohužel nechtělo závodnímu stroji a tak něž dotlačil vodu k proudařům uběhlo 30 sekund. Čas se zastavil přesně ve 30,47. Odtud si muži odnesli 5. místo.

Kluci se se součtem bodů 12 umístili na 4. místě celkového pořadí.

Do okresního kolo postoupil sousední tým z SDH Oldříš.