Drobečková navigace

Úvodní Stránka > Městská Liga > Pravidla MHL

LIGA NEREGISTROVANÝCH HOKEJISTŮ 2014-2015 O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY MĚSTA POLIČKY

Zahájení turnaje - říjen 2014

Systém turnaje
  • Začíná 9 družstev, každý s každým dvoukolově.
  • PLAY - OFF (čtvrtfinále, semifinále) se hraje na dva vítězné zápasy.
  • Zápas o 3. a 4. místo a finále se hraje na jedno utkání. (při remíze nájezdy)
  • Družstva, která byla vyřazena ve čtvrtfinále a týmy co nepostupily ze zákl. části hrají o 5. - 9.místo

Pravidla turnaje
  • Hraje se podle platných pravidel ledního hokeje.
  • Hrací doba 3x 18 minut čistého času, 5 minut rozbruslení, po druhé třetině úprava ledu (čekací doba - 15 minut)
  • V základní části se neprodlužuje, v případě remízy následují nájezdy po třech na každé straně, při rovnosti proměněných se pokračuje po jednom do rozhodnutí.
  • Na utkání v základní části jsou vyhrazeny 2 hodiny ledu.
  • Po dvou hodinách končí utkání a započítává se výsledek, který je v danou chvíli, v případě remízy → nájezdy
  • Zápasy v play-off se dohrávají do konce, v případě remízy následují nájezdy - (nejprve po třech, popř. do rozhodnutí)

Bodovací systém v základní části
  • Výhra - 3 body
  • Výhra na nájezdy - 2 body
  • Prohra na nájezdy - 1 bod
  • Prohra - 0 bodů

Soupiska
  • Do 12. 10. 2014 všechna mužstva odevzdají soupisku, kde bude uvedeno minimálně 10 hráčů.
  • Další hráči se smí do soupisky připisovat až do 31. 12. 2014.
  • Každý hráč musí odehrát v základní části minimálně 5 zápasů - toto se nevztahuje na brankáře.
  • Brankář se může dopsat a soupisku kdykoliv, jedinná podmínka - nesmí být registrovaný.
  • Před utkáním předá kapitán družstva (vedoucí družstva) zápis o utkání do kabiny rozhodčích nebo časomíry.
  • Zápis musí obsahovat jména a čísla hráčů, označení kapitána a brankaře.
  • Soupisky budou vyplněny hůlkovým písmem, čitelně a pravdivě, za což odpovídá kapitán družstva.
  • V turnaji může nastoupit jeden hráč pouze za jedno družstvo.
  • Při zranění brankaře je čekací doba na přestrojení 10 minut.

Hráči
  • Všichni hráči hrají na vlastní nebezpečí.
  • V turnaji může startovat mladší hráč 18ti let, ale musí družstvo za tohoto hráče dodat svolení od zákonného zástupce.
  • Toto svolení bude předáno se soupiskou, jinak nesmí nastoupit.
  • Za mužstvo MHL nesmí nastoupit žádný registrovaný hráč ani brankář.
  • Registrovaným hráčem se rozumí hráč, který ve všech soutěžích ČSLH v ročníku 2014 - 2015 nastoupí k mistrovskému utkání.
  • Toto se nevztahuje na registrované hráče nad 45 let. Hráč, který byl registrován, ale v současné době min. 1 rok aktivně nepůsobí v žádné soutěži ČSLH, může nastoupit v soutěži MHL.
  • Hráči juniorské soutěže mohou nastoupit hned v následující sezoně.
  • Hráči okresního přeboru skupiny "B" musí mít v soupisce hráčů uvedenou poznámku o účasti v dané soutěži (odpovídá vedoucí nebo kapitán mužstva).
  • O konfrontaci může požádat kapitán družstva rozhodčího nejpozději do konce druhé třetiny zápasu.
  • Pokud se hráč na konfrontaci nedostaví a neprokáže se platným průkazem totožnosti, považuje se, jako by hráč nastoupil do zápasu neoprávněně.
  • Pokud se následně tato skutečnost potvrdí, tým je potrestán kontumačním výsledkem 0:5 a pokutou 2.000,- Kč za každého neoprávněného hráče.

Finance
  • Tým zaplatí 100,- Kč rozhodčím a 50,- Kč časomíře.
  • Ihned po skončení utkání kapitáni družstev podepíší zápis z utkání (kontrola střelců, trestů).
  • Každý tým uhradí
  • Vklad 3.000,- Kč (1.500,- Kč záloha na led; 1.500,- Kč záloha na přestupky - vratná částka).
  • Při vyčerpání zálohy na přestupky je tým povinen uhradit znovu částku Kč 1.500,- jinak nelze v soutěži pokračovat).
  • Každé družstvo je povinno se informovat o rozlosování soutěže a nasazení rozhodčích, za což si sami zodpovídají.
  • Vedení soutěže si vyhrazuje právo měnit, nebo doplňovat stávající pravidla podle stávající situace, a to i v průběhu sezóny (nečekaně vzniklé problémy, apod.).
  • Každé družstvo musí odehrát všechna utkání, v případě každého neodehraného utkání družstvo zaplatí pokutu 1 500,- Kč za 1 hodinu ledu.