Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > ANKETA-kompostér

ANKETA

Kompostér v hodnotě 4000 Kč zdarma do každého domu.

Žádáme o předání vyplněného anketního lístku nejpozději do 30.05.2018 na Obecní úřad. Obecní úřad a to osobně (vhození do poštovní schránky) nebo na email obec@obecsadek.cz.

 

S ohledem na skutečnost, že dotaci obec obdrží pouze v případě zájmu minimálně 75 % popisných čísel, přistupte prosím k Vašemu rozhodnutí zodpovědně. Pro Vaší informaci, v letošním roce uplyne doba udržitelnosti (podmínka přidělení dotace) kompostárny v Borové a je pravděpodobné, že dojde ke zpoplatnění této služby ze strany obce Borová a tím k dalšímu zvýšení nákladů za likvidaci bioodpadů. I k těmto okolnostem bylo proto přihlíženo při rozhodování o případné žádosti o dotaci na kompostéry.

 

Obec Sádek dlouhodobě usiluje o zavedení kvalitního systému nakládání s komunálním odpadem, který by zaručoval ekonomickou i ekologickou únosnost jeho likvidace. Jelikož biologicky rozložitelný odpad tvoří významné procento (až 60 %) z celkového komunálního odpadu, který končí v popelnicích a následně na skládce, rozhodli jsme se maximálně podpořit systém DOMÁCÍHO KOMPOSTOVÁNÍ.

Rádi bychom každému, kdo projeví zájem, poskytli zcela ZDARMA kvalitní zahradní kompostér.

 

Kompostér = ideální pomocník při kompostování

  • Během pár měsíců získáte kvalitní kompost.
  • Zahradní kompostér je elegantním doplňkem Vaší zahrady.
  • Bioodpad v něm nezapáchá.
  • Zpracováváte odpad ekologicky i ekonomicky.

Suroviny vhodné do kompostu: Zbytky rostlin, plevele, listí, posekaná tráva, rozdrcené dřevo, piliny, hobliny, kuchyňský odpad (káva, skořápky, slupky, kůstky, zbytky jídel), zemina, trus a podestýlka drobných zvířat, exkrementy hospodářských zvířat (omezené množství), sláma a jiné sklizené zbytky, popel ze dřeva, novinový papír, karton, kůra stromů, hadry z přírodních tkanin.

 

Počasí

Pondělí Zataženo 26/22 °C
Úterý Polojasno 27/19 °C
Středa Oblačno 23/18 °C
Čtvrtek Skoro jasno 22/14 °C