Úvod > Obec > Aktuality

Štítky:

VÝMĚNA VRCHNÍHO VEDENÍ NN DOLNÍ SÁDEK OD MAKSIČEK K LIDMILOVU MLÝNU

Na schůzce dne 13.03.2019 na obecním úřadu byli občané, kterých se to týká seznámeni se záměrem společnosti ČEZ provést výměnu vrchního vedení NN za kabelové vedení podzemní. Mimo jiné bylo firmou zpracovávající projektovou dokumentaci přítomným slíbeno, že se všemi bude jednáno o zřízení věcného břeme a zároveň i situování nových přípojek elektřiny pro jednotlivá čp. V mnoha případech (né-li ve všech) k tomuto nedošlo nebo pouze částečně.  Zároveň již ale byla na Měst.úřad v Poličce zpracovatelem (EGEM s.r.o., České Budějovice) podána  dne 27.1.2020 žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby. Termín podávání připomínek je do 10.03.2020 (viz. úřední deska obce Sádek - Vyhláška města Polička....).

V příloze pro Vaše info a případné připomínky přikládáme celkovou situaci trasy nového kabelového vedení.

V pondělí 24.02.2020 proběhne na OÚ Sádek jednání se zástupcem zpracovatele a o jeho průběhu Vás budeme informovat.

Situace_1_ramecek.pdf

Situace_2_ramecek.pdf

Situace_3_ramecek.pdf

Situace_4_ramecek.pdf

Situace-klad listu.pdf

Publikováno 21. 2. 2020 8:44

Setkání maminek

Jedno z prvních setkání maminek a jejich potomků proběhlo v sále obecního domu v Sádku ve středu 29.01.2020. Nechybělo malé pohoštění ve formě skladkých dobrot. Setkání si všichni pochvalovaly a dohodly se že tyto příjemné chvilky budou opakovat každou středu dopoledne od 8,30 hod. Maminky zvou všechny další mamky se svými malými potomky. Tyto počiny chválíme a věříme, že to maminkám dlouho vydřží.

IMG-20200201-WA0007.jpg                                        IMG-20200201-WA0006.jpg

Publikováno 4. 2. 2020 20:30

Kuchyňské a rostlinné oleje - likvidace

Likvidace použitých olejů kuchyňských a rostlinných

Kuchyňský a rostlinný olej, určený ke smažení nebo fritování, jednou doslouží a co poté s ním. Nejjednodušším, bohužel nejméně vhodným, a přesto nejčastějším způsobem likvidace je vylití do odpadu či kanalizace. Pokud rostlinné oleje likvidujete tímto způsobem, počítejte s postupným zanášením kanalizace a všech potrubí. Likvidace vyhozením přímo do směsného odpadu není přípustná totéž se týká likvidace oleje v PET lahvích vyhozených do kontejnerů na plast.

Jak tedy likvidovat použité kuchyňské a rostlinné oleje

Správné řešení je snadné. Stačí použitý olej postupně shromažďovat do neporušených PET lahví a po naplnění pečlivě uzavřít a následně vyhodit do určených nádob (popelnic). Naprosto nevhodné jsou igelitové sáčky či papírové obaly. Při vylití do popelnice by došlo k úniku oleje na chodník, protože jsou kontejnery na odpad vybaveny otvory ve dnu.

Popelnice máme v obci 3 vypadají takto:                                      a jsou umístěny:

email.seznam.cz.jpg                            místo pro kontejnery u čp.158 (pod Portlovi)

místo pro kontejnery naproti obecnímu úřadu

místo pro kontejnery pod Vavřičkovi

Publikováno 12. 12. 2019 10:13