Úvod > Obec > Aktuality > Upravené běžecké trasy

Datum konání:
6.2.2023

Upravené běžecké trasy.

Díky starostovi obce Kamenec u Poličky máme opět možnost si zasportovat a vyrazit na upravené běžecké trasy viz popis a mapka níže.

Podmínky jsou jako vždy nejlepší na tratích nad rybníkem Pavlišák - na letošní zimu ideální. Nenechte se zmást sněhovými podmínkami v samotné obci, na tratích je to zcela jiné a panují tam skutečné zimní podmínky.
Projetá trasa:
Z horní části obce Kamenec u Poličky od čp. 155 do kopce na trasu červené turistické značky, dále po ní po Oldřišské cestě směr Sádek až k rybníku Pavlišák, dále okruhy nad železniční tratí včetně odbočky k železniční zastávce v obci Sádek.
Louka v horní části obce - projeté kolečko má málo sněhu, jen na staré lyže.
Trasy jsou projety na dvě souběžné stopy pro klasiku. Příjezdová trasa z horní části obce od čp. 155 má pěkný úsek hned ve stoupání k Aigelovu lomu (pás na stoupání bruslením nebo stromečkem), po červené turistické značce směr Sádek jsou krizová místa s vyfoukaným sněhem - dvě místa na přenášení, po cestě za firmou Kytos ledovatý úsek - lze objet.
Dále trasa k lesu Pavlišák úprava na hladko, pod lesem na hrázi starého rybníka s opatrností sjízdné nebo krátké přenešení. Dále podél rybníka a do kopce k železniční trati už podmínky parádní. Tratě nad železničním přejezdem - zcela jiný svět.
Při příjezdu autem je možný nástup od železniční zastávky v obci Sádek (lze zaparkovat). Stopa začíná cca 50 m nad zastávkou směrem do kopce. Jinak lze zaparkovat v lokalitě u seníku u firmy Kytos a dostat se již na lyžích na cestu s červenou turistickou značkou. Příjezd od firmy Masokombinát je také možný, parkování asi možné, stopa k upraveným okruhům jedině neupravená.
Předpověď počasí snad nezklame a příští týden nás bude čekat mrazivé počasí.

Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 10/4 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 8/4 °C