Úvod > Obec > Aktuality > Trochu radosti do korovidové doby

Trochu radosti do korovidové doby

(doufám že nejen pro nás zastupitele)

Tak jak jsme Vás již informovali, obec zažádala Státní fond dopravní infrastruktury o dotaci na výstavbu chodníku u ZŠ a MŠ v Sádku. Po provedeném výběru se štěstí usmálo i na nás a tak se podařilo získat na výše uvedenou stavbu dotaci ve výši 85% uznatelných nákladů, Od této akce si slibujeme především podstatné zvýšení bezpečnosti s ohledem na silniční provoz a frekvenci pohybu chodců na "návsi" a v okolí školy  V současné době pracujeme na výběrovém řízení, abychom mohli alespoň část (v Kamenci vlevo ve směru od Poličky od  mostu k tírně po most v Sádku) zahájit již v červnu tak, aby bylo možné provést opravu vozovky i s naším chodníkem při probihající akci spojené s kanalizací v Kamenci.  Další pokračování chodníku na katastru Sádku je odvislé od plánované rekonstrukce školní kuchyně a sociálního zařízení. Pokud se podaří zajistit finance na tuto akci, proběhne přes prázdniny a v tom případě bychom chodník dokončili poté v záři. Pokud se ovšem finance na školu nezadaří zajistit, měla by práce na chodníku plynule pokračovat a dokončit ji dříve. Ale znáte to člověk míní a život mění.   My věříme a doufáme, že se zadaří a v říjnu budeme chodit po novém osvětleném chodníku a ve škole bude zářit nová vybavená kuchyně, velká nová jídelna, nové šatny, opravené sociálky a jedna nová učebna. My jsme nachystáni do toho jít, chybí nám zatím maličkost a to je necelých 10 milionů, abychom to taky zaplatili.  Rozjeto to máme, tak držte palce.

Zastupitelstvo obce.

Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/3 °C