Úvod > Obec > Aktuality > Hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický v Sádku

Hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický v Sádku

V úterý po obědě navštívil naší obec hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický. Společně s ním dorazil i senátor pan Radko Martínek, zastupitel Pce kraje a starosta krajského sdružení hasičů pan Josef Bidmon a starosta Květné pan Petr Škvařil.

V neformální besedě nám hejtman nastínil plány a vize kraje, stav kraje po pandemii a jiné novinky a události, které hýbou a ovlivňují život v  Pardubickém kraji. Přítomní naši zastupitelé a občané jej na oplátku seznámili s problémy, které nás jako obec tíží a je třeba je řešit ať již je to kanalizace, dvouměsíční prázdninová uzavírka obce Kamenec, oprava silnic v Sádku a další. Ze strany hejtmana byla především k těmto problémům přislíbena aktivní pomoc.  Mimo tyto bylo diskutováno i snížení příspěvků ze strany státu do rozpočtů obcí, jejich kompenzace a řada jiných problémů které nás nebo kraj tíží.

Celé setkání se neslo ve velmi přátelském duchu a pokud se nám podaří vše, jak jsme si řekli, tak ten náš Sádek zase trochu posuneme dál k lepšímu.

Úterý Polojasno 10/-1 °C
Středa Polojasno 15/1 °C