Úvod > Obec > Aktuality > CYKLOBUSY 2020

CYKLOBUSY 2020

Destinační společnost Českomoravské pomezí ve spolupráci s Pardubickým krajem i v letošním roce organizuje projekt turistických autobusů pro cyklisty i pěší. Všechny linky vyjedou už v sobotu 30. května a v provozu budou až do konce září.

Na výlet cyklobusem už od 30. května!

Už patnáctým rokem bude projíždět turistickou oblastí Českomoravské pomezí několik cyklobusů, které vás přiblíží k atraktivním místům tohoto regionu. Ať už dáváte přednost pěší turistice nebo raději vyrazíte na projížďku na kole, služeb turistických autobusů uzpůsobených pro převoz kol můžete využít od 30. května do 28. září.

Vydejte se na výlet a nechte se cyklobusem přiblížit k oblíbeným místům Českomoravského pomezí i zajímavým cílům v okolí. Celkem pět turistických autobusů vás zaveze nejen k atraktivitám historických měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto, ale i na řadu dalších míst. Patří k nim zámek v Nových Hradech, Toulovcovy maštale, Muzeum dýmek v Proseči, rozhledna Terezka, Hřebečské důlní stezky či rozhledna na Kozlovském kopci. Vydat se můžete také mimo region Českomoravského pomezí a nechat se cyklobusem zavézt třeba na Dolní Moravu, do Čenkovic, na Šerlich, do Žďárských vrchů nebo k Sečské přehradě.

• Růžová linka 680017 (30. května – 28. září)

Moravská Třebová – Svitavy – Polička – Proseč – Nové Hrady – Litomyšl – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Choceň – Vysoké Mýto

Linka propojující historická města Českomoravského pomezí zajíždí také do Toulovcových maštalí, k Hřebečským důlním stezkám, zámku v Nových Hradech, několika rozhlednám i cyklostezkám na Orlickoústecku.

• Modrá linka 680018 (30. května – 28. září)

Polička – Svitavy – Moravská Třebová – Štíty – Králíky – Dolní Morava

Tato linka zaveze do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku pěší turisty i cyklisty z Poličska, Svitavska a Moravskotřebovska. Cestující přiblíží také k Hřebečským důlním stezkám nebo mladějovské úzkokolejce.

• Zelená linka 650555 (30. května – 28. září)

Pardubice – Chrudim – Seč – Hlinsko – Proseč – Litomyšl – Polička – Svratka – Seč – Pardubice

Linka umožní objevovat krásy Českomoravského pomezí také turistům z Pardubicka, Chrudimska či Hlinecka. Zajíždí do oblasti Toulovcových maštalí, Litomyšle či Nových Hradů a po poledni také do Žďárských vrchů (např. Telecí, Lucký vrch, Svratka či Svratouch) a k Sečské přehradě.

• Červená linka 680948 (30. května – 28. září)

Litomyšl – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Čenkovice – Králíky – Dolní Morava

Tato linka vyjíždí z Litomyšle a míří až do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku.

• Oranžová linka 700949 (30. května – 28. září)

Litomyšl – Vysoké Mýto – Choceň – Žamberk – Deštné v Orlických horách, Šerlich

Linka míří z Litomyšle přes Vysoké Mýto do Orlických hor s konečnou zastávkou u Masarykovy chaty na Šerlichu.

Cyklobusy budou v provozu každou sobotu a neděli i o státních svátcích. Na linkách bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem, seniorům a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné skupinové, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusů včetně aktuálních jízdních řádů najdete na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz.

Letáky s informacemi o cyklobusech budou v průběhu června k dispozici v informačních centrech, na turistických atraktivitách a řadě dalších míst regionu.

Provoz cyklobusů je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Vysoké Mýto, destinační společnosti Českomoravské pomezí a Pardubického kraje.

Tak tedy vzhůru na výlet! Přejeme vám šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků.

Jiří Zámečník,

destinační společnost Českomoravské pomezí