Úvod > Obec > Aktuality > CO NOVÉHO V NAŠí OBCI

CO NOVÉHO V NAŠí OBCI

Děti mají téměř polovinu prázdnin za sebou,  řada z nás dospělých už zvládla rovněž trochu dovolené a z prostředku obce se nám tak trochu stává staveniště, kde se místo místo dětí, turistů, občanů a ostatních rojí pracovní stroje, pracovníci v montérkách a les značek, zátarasů a výstražných tabulí. Toto vše má na svědomí nejen již probíhající uzavírka obce Kamenec, kterou si vyžádala oprava propustků v komunikaci a následné položení nového povrchu silnice na Poličku, jež potrvá do konce prázdnin, ale jak jste si mohli všimnout, i naše obec po úspěšném ataku na státní dotace spustila dvě velké akce, které změní jednak okolí ZŠ a MŠ, ale i zázemí ve vlastní škole.

Firma Swietelský a její středisko v Poličce zahájilo a zdárně pokračuje ve výstavbě chodníku od mostu proti Praxovým v Kamenci po levé straně od Poličky a dále pokračujeme podél školy, zastávky autobusu ke starému obecnímu úřadu. Na druhé straně byl prodloužen chodník u pomníku padlých a další nový chodník pokračuje od Peřinových podél plotu ke křižovatce, kde je napojen na cestu k hasičárně. Součástí chodníku budou i nová svodidla podél potoka v Kamenci, nové zábradlí a izolace mostu u školy , dvě místa pro přecházení (u školy a starého obecního úřadu), autobusová zastávka a rovněž nové veřejné osvětlení podél chodníku u školy. Toto vše bychom měli stihnout nejpozději do 30.09.2020.

Od 16.07.2020 ožila i ZŠ a MŠ, ale děti nám nahradily zbíječky, kladiva, bagry a pracovníci Stavitelství Haněl, jež zahájili rekonstrukci kuchyně, jídelny, šaten, sociálního zařízení a výstavby nové učebny, která vznikne v patře nad stávajícím dvorkem. Ten naopak ustoupí jídelně pro děti a rozšíření sociálního zařízení a zázemí kuchyně. Sami určitě na vlastní oči vidíte, když jedete okolo že je zde slušný šrumec a tolik bagrů a jiných hrabátek na rynku v Sádku asi ještě nebylo. Při prováděných výkopech souvisejících s chodníkem a hrabáním přes zahradu provedl pan Vrabec z Lubné napojení odpadů ze sociálek do nově zbudované jímky  na zahradě, a škola tak může využívat novou kanalizaci obce Kamenec. Po zbudování lapolu z kuchyně do ní bude napojen i tento odpad.

Teď se nám to ve škole bez dětí dělá, ale za měsíc to vypukne a dětičky nastoupí, teď ale kam, když jsme jim školu rozbourali. Po dohodě všech zúčastněných  jsme našli místo pro školku na obecním úřadu v Kamenci a naopak školáci se podělí o knihovnu, klubovnu a sál obecního domu v Sádku. Zde se pokusíme i využít vybavení kuchyně a vařit tu budeme pro školu a školku. Dořešit musíme v čem, jak a kdo bude stravu vozit, ale i to určitě nějak zvládneme.. Především zaměstnancům školy a školky držme palce, ať to vydrží a děti si v nových prostorách zvyknou a alkespoň na tu chvilku se jim tam zalíbí. Tolik prozatím ve zkratce k dění ve středu obce. Průběžně se Vás pokusíme informovat o postupu všech dalších prací. Vás všechny naopak prosíme o schovivavost při pohybu a jízdě po návsi, trpělivost a vstřícnost, vždyť už za 4 měsíce bychom mohli mít školu zrekonstruovanou a procházce po osvětleném chodníku nebude nic bránit.

Čtvrtek Polojasno 25/14 °C
Pátek Jasno 28/17 °C