Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální informace ze školy a školky.

Aktuální informace ze školy a školky.

Po měsíci a kousek práce na rekonstrukci školy oznamujeme:

-          - 90 %  původního nehodícího se zdiva uvolnilo prostor pro nové příčky okna, dveře a místnosti

-         -  Nové příčky jsou vystavěny a připraveny pro další stavební práce, započato s omítkami pod obklady

-          - Podkladní betony v kuchyni a jejím příslušenství včetně ventilačních kanálů vytvořeny

-          - Původní dvůr rozbourán, vystavěna venkovní zeď do 1 NP,  osazeny ocelové nosníky pro konstrukci stropu

-          - Vyřešena změna v umístění kotelny - navržené umístění v půdním prostoru se ukázalo jako nepříliš vhodné a proto se kotelna po menších úpravách

rozvržení sociálního zařízení vrátila do přízemí

-          - S ohledem na stav stávajících rozvodů topení, kdy bylo sice uvažováno o jejich ponechání  a propojení s novými rozvody jsme nakonec rozhodli o

kompletní celkové výměně rozvodů.  Sice utratíme o trochu více penízků, ale alespoň se nedočkáme případných poškození, havárií starých

rozvodů a zmizí nevzhledné trubky po celé škole.

-          - Zahajuje se elektroinstalace a  instalace vnitřní kanalizace, rozvodů vody a poté i topení.

Dle našeho mínění se zaměstnanci stavební firmy Haněl k naší spokojenosti snaží a práce vcelku v pohodě pokračují. Přesto uvidíme, jak se všichni popereme s termínem dokončení, který je stanoven na polovinu listopadu. Za nás všechny zúčastněné pro to uděláme maximum, ale bude to ještě kruté. :-)   (s tím jsme ale už od začátku kdy jsme do toho šli tak trochu počítali).

Prázdniny skončily, školu jsme rozbourali a co se školáky a dětmi ve školce. Jak jsme se dohodli, tak jsme udělali. Všichni zaměstnanci školy a školky přiložili ruce k dílu a s vervou se postarali o vystěhování prostor, připravili vše potřebné pro stěhování a nakonec i provedli přestěhování a přípravu náhradních prostor pro školu a školku.  Děti tak 1.9. mohli nastoupit do školy, která nově sídlí v knihovně, klubovně a sále obecního domu v Sádku, kde se i vaří obědy.  Mateřinka má azyl na obecním úřadu v Kamenci, kde je o dětičky rovněž dobře postaráno.  Prozatím se zdá, že vše funguje vcelku v pohodě, tak doufejme že to tak vydrží až do konce a navrácení se do nově zrekonstruované školy a školky klapne tak jak je naplánováno.

Pár fotek ať si uděláte obrázek :

Vestibul a chodby

Vestibul

Nově budovaná kuchyň a jídelna

No a takto to vypadá v provizorních třídách náhradní školy

Sál                                                                                                                        Klubovna

a mateřinka na OÚ v Kamenci

Středa Zataženo 9/4 °C