Sadecká mládež opět ukázala bojovného ducha

V pátek 25. 5. jsme odjížděli na závody, o kterých se dá říci, že jsou v  požárním sportu nejdůležitější a nejtěžší. Tyto závody se konaly v Čisté u Litomyšle, kde mají vždy závody výbornou úroveň a skvělou organizaci, jinak tomu nebylo i letos.

Na okresní kolo jsme odjeli v tomto složení, tým Sádek A: Adélka (7let) , Adámek (7let), Ája(7let), Honzik (5let), Tomášek(6let), Viktor(6let), Káťa(8let), Lucinka(6let) a Peťa(7let); Sádek B: Ondra (11let), Eliška(8let), Verča(10let), Áďa(11let), Maruška(9let), Julča(11let), Nikča(8let), Lucka(8let), Káťa(8let) a Peťa.  (Peťa Hápová, běžela v obou družstvech, protože nám těsně před soutěží onemocněla Anička).

V Čisté jsme změřili své síly ve všech disciplínách, tedy ve štafetě CTIF, ve štafetě požárních dvojic, ve štafetě 4x60m a v neposlední řadě v královské disciplíně požárním útoku.

V pátek ráno jsme po příjezdu postavili stany a přístřešky abychom měli kde spát a kam se schovat před sluníčkem.

Závody začali a na nás čekala disciplína štafety CTIF, k plnění nejdříve nastoupil tým A se startovním číslem 2. Oba pokusy se dětem povedly, ale bohužel ani jeden pokus nebyl platný, protože poslední úsek běžel malý Tomášek, který oba dva pokusy podběhl pod cílovým paprskem časomíry. Proto naši děti dostaly třetí pokus a to už Tom běžel se zdviženou rukou, aby paprsek protnul  - a už úspěšně protnul.

Tým B, si s touto štafetou poradil bez problémů a umístil se s časem 103,26s. na 3. místě za Pomezím, který mělo čas 103,04s. a Harmanicemi s časem 102,94s.

Další disciplína k plnění byla štafeta požárních dvojic, kde oba týmy předvedly, že to opravdu umí a i malé děti, tedy tým A obsadil krásné 11 místo, a tým už zkušenějších 2. místo (čas 70,34) za prvním Kamencem, který měl čas 66,91s.

První den bylo odsoutěženo a tak se děti mohly vrhnout na přípravu na karneval, který je pro ně již tradičně pořádán. Někteří účastníci si přivezli své masky z domu, některé je vyráběli až na místě, kde bylo za potřebí velké improvizace. Masky to byly vskutku hezké a také byly všechny oceněné, některé většími dárky, některé malými pozornostmi, které určitě také potěšili. Po karnevalu děti trávily volný čas hraním a v čase večerky už dávno zalehaly do stanů ke spánku.

Po studené noci, nás čekal perný den, den kdy se dá hodně ovlivnit konečné pořadí a to zejména v požárním útoku.  Královská disciplína přišla na řadu jako první.   První pokus se našim malým hasičům povedl na výbornou a podařilo se jim překonat jejich nejlepší letošní čas v útoku, jejich čas byl 28,31s. – což znamenalo 10. místo. (a mohl být i lepší, kdyby nedošlo k malému zaváhání strojníka, kvůli nedorozumění s rozhodčím). Ovšem naše „béčko“ nebylo s ani jedním z pokusů moc spokojeno. Jejich nejlepší čas na této soutěži byl čas z prvního pokusu a to 25,20s., který jim zajistil pro ně až 7. místo v této disciplíně. Ale nedá se nic dělat a hlavu vzhůru, ještě zde byla šance bojovat o umístnění na bedně.

Štafeta 4x60m – „áčko“ tuto štafetu zaběhlo podle svých největších možností a sil, co do toho mohli dát, ale bohužel na ty větší děti v jiných týmech to nestačilo a s časem 87, 96s. obsadili 16. Místo. „Béčko“  do této štafety dalo taky všechny síly, které mělo – nebylo třeba se už na cokoliv šetřit a zaběhlo tuto štafetu v čase 59,80s. což znamenalo 3. místo.

V součtu všech disciplín se naše děti umístily na krásném 4. místě (tým „B“) se součtem bodů 24, za Hartmanicemi (3.místo, 23 bodů), Kamencem (2. Místo, 14. Bodů) a Pomezím  (1.místo, 12. Bodů), a  15. Místě (tým „A“)

Na závěr chci pochválit všechny děti za krásné výsledky a za reprezentaci obce. Poděkovat chci i všem, kteří se podílejí jak na trénování tak na spolupráci s vedoucími, protože bez nich by to taky nešlo. Takže DĚKUJI !!!

Sádek "A" 25 28,31 10 87,96 16 94,65 11 149,11 16 78 15

Sádek "A" má ze závodu požární všestrannosti 25 bodů, protože se tohoto závodu nezůčastnilo, ostatní družstava získala body, podle pořadí na kterém se v této soutěži umístili.